Çocuklar İçin Robotik Kodlama Eğitimi

Robotik Kodlama sayesinde çocuklar, kendi kendine karar verebilen, nerde durması gerektiğini bilen robotlar tasarlayacak.

Aynı zamanda yaparak öğrenim şeklinde tanımlanabilecek en faydalı derslerden birinin adıdır Robotik Kodlama. çocuklara, gençlere cesaret veren, ufkunu genişleten, analiz ve yorumlama becerisi kazandıran, çözüm odaklı olmalarını sağlayan bir çalışmadır.

Peki Robot Nedir?

Üzerine konulan sensörler sayesinde ortamdan elde ettiği verileri yorumlayarak karar veren cihazlara robot denir. Robotik ise elektronik devre tasarımları ve devrelere verilen komutlar ile yönlendirme işlemidir.

Bugün için çocuklar düzeyinde robotik kodlama sola dön, zıpla iken bir adım sonrasında uzay bilimlerine kadar giden bir süreçtir. Bu aslında kısaca robotik kodlama ne işe yarar sorusunun da cevabıdır.

Robotik kodlama dersleri ile kendilerini geliştirecek olan çocuklar, otonom hareket eden, kendi kendine karar veren robotlar tasarlayabilecek.

Robotik Kodlama, Robot Nedir, Robotik, Robotik kodlama atölyesi, Ankara robotik kodlama, demetevler robotik kodlama

Eğitim setleri ile verilen görevleri yerine getirebilecek robotlar tasarlamak öğrenciler için eğitici olduğu kadar da öğretici olacak.

Elindeki telefonu bırak, bilgisayarın başından kalk, erken yat, biraz da ders çalış... Veliler artık bu uyarıları yapmayacak, bugün farklı olarak neler yaptın demeye başlayacak.

Sistematik düşünmeyi sağlayacak robotik kodlama sayesinde çocukların mantık gelişiminin, matematik ve fen gibi sayısal derslerdeki başarısının da arttığı görülmektedir.

Robotik kodlama atölyesi çalışmalarında hem eğtim setleri hem de robotik kodlama programları kullanarak kısa sürede sonuçlar veren çalışmalar ile çocuklarımızla birlikte öğrenmenin tadını çıkarıyoruz.

Ankara robotik kodlama çalışmaları kapsamında pek çok kurum ve öğrenciye grup ve bireysel olarak verdiğimiz eğitimler neticesinde aldığımız olumlu sonuçlar, çalışmalarımızın tüm hızıyla devam etmesini sağlamaktadır.

Ücretsiz robotik kodlama dersimize katılıp, devam edip etmeme kararını da verebilirsiniz.