Etüt Merkezi Nedir?

Etüt ne demek, etütün öğrenci ve veli açısından değerini anlamak için hayatın içine bakmalıyız.

Çocuğunuz var, eğitimine katkıda bulunmak istiyorsunuz. Bu konuda aslında eğitiminiz itibari ile yeterli de olabilirsiniz. Ama işten arta kalan zamanlarda çocuğa ders çalıştırsanız şefkat ve ilgi göstermeye vakit kalmıyor. Sadece aktivitelerle çocuğunuzu eğlendirseniz bu defa dersler yetişmiyor. Bir türlü yeterli zaman bulamıyorsunuz.

Ev hanımısınız. Bulaşık, çamaşır, yemek, temizlik derken çocuğunuzun eğitimine bir türlü katkı sağlayamıyorsunuz.

Karı-koca çalışıyorsunuz ve çocuklarınızı emanet edecek bir bakıcıya ihtiyacınız var. Ama çocuğunuza hem bakacak hem eğitecek vasıflı birini bulmak zor. Ve bakıcı masrafı da oldukça fazla.

Siz işteyken çocuğunuza anneanesi/babaannesi bakıyor. Ama onlarda derslerine haliyle yardımcı olamıyor.

Anne-baba ister çalışsın ister çalışmasın çocukların ödevleri, dersleri kısaca eğitimi önümüzde sürekli büyüyen bir problem olarak duruyor. İşte bu noktada da karşımıza Etüt Merkezi çıkıyor. Şimdi gelelim etüd ne demek sorumuza:

Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi, 5580 sayılı Özel Öğretim Kurumları Kanunu ile tanımlanmış öğretim kurumlarındandı. Ancak daha sonra kaldırıldı. Bu kanunda tanımı şu şekilde geçmekteydi:

Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi : Öğrencilerin, derslerine çalışmalarına, ödev ve projelerini yapmalarına yardımcı olan, ilgi, istek ve yetenekleri doğrultusunda çeşitli faaliyetlerin yürütüldüğü özel öğretim kurumları,

" Etüt Nedir? " sayfamızda kelime anlamı ve bizim anlamamız gereken anlamlar çerçevesinde etüt hakkında bilgilere yer vermiştik. Etüt merkezi ise öğrencinin okul sonrasında öğretmenin verdiği ödevleri hazırlamasına, eksiklik durumuna göre önceki derslerini tekrar etmesine, yakın gelecekteki sınavlarına hazırlanmasına yardımcı olan ve bunu yaparken de bünyesindeki öğretmenler ile profesyonel destek veren kurumlardır.

Etüt Eğitim Merkezleri açılışından, yürütülmesine, öğretmenlerin işe alınımından kurumun kapatılmasına kadar her adımda kanun ve yönetmeliklerle belirlenmiş kurallara uymak zorunda olan kurumlardı.

Etüt merkezleri sadece okul dersleri ile kendini sınırlı tutmayıp spor, müzik gibi çeşitli alanlarda hazırladığı aktiviteler ile çocuklarımızı farklı uğraşlara da sevk eden eğitim kurumlarıydı.

Yenimahalle Etüt Merkezi, Demetevler Etüt Merkezi taleplerine yanıt vermek için kurulan Yağmur Etüt Merkezimiz en iyi için hizmetinizdedir. Etüt merkezi ücretleri sizin taleplerinize göre değişkenlik göstermektedir.