Drama Kulübü

Drama Kulübü, Drama Eğitimi, Yenimahalle Drama, Demetevler Drama, Ankara DramaHerşeyin odak noktasındaki çocuklarımızın sosyal olabilmesi ve hayata hazırlanabilmesi için sürekli bir çaba içindeyiz. Fedakarlıklarımızın hepsi bir taraftan çocuklarımızın disipline edilmesi diğer yandan ruh ve beden farkındalığına varabilmesi için. Bu süreçte ise kullandığımız argümanlardan en önemlisi sanat. Sanat ile ilgilenen herkesten sanatçı olmasını beklemiyoruz. Sanat disiplini içerisinde eğitilmesi, yetenek ve gayret ile kendi farkındalığını yaşaması en önemli sonuçtur.

Drama, son zamanlarda eğitim sistemleri ile iç içe girmiş ve çocuk gelişimi açısından çok önemli bir yere sahip sanatsal faaliyettir. Tiyatro ve drama birbirine yakın ancak hedef, kapsam olarak birbirinden farklı dallardır. Kesinlikle aynı şey değildir. Şu an drama başlığı altında verilen eğitimlerin çoğunda da tiyatroya girilmiş dramadan uzaklaşılmış olduğu görülmektedir.

Tiyatro ve drama arasındaki farkı tam olarak anlayabilmek için sanırım hedefledikleri olgulara bakmak gerekmektedir. Drama çalışmasının sonucunda ortaya tiyatral bir faaliyet çıkmış olabilir. Ancak bu yapılan her tiyatronun drama çalışması olduğunu göstermez.

Peki drama nedir?

Drama bir duyguyu veya düşünceyi, bir kavramı veya olayı tiyatro teknikleri kullanarak, içerisine oyunlar katarak, konuyu geliştirip ince ince işleyerek canlandırmaktır.

Yaparak ve yaşayarak öğrenme yönüyle en etkili, en akılda kalan, en eğlenceli yöntemlerden biridir.